Bayram tadbirida Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vazirligi Qo‘qon shahar bo‘limi mutasaddilari, Qo‘qon shahridagi mahallalar raislari va ularning o‘rinbosarlari, maslahatchilari va faollari, ichki ishlar mahalla nozirlari ishtirok etdilar.
Tantanali marosimda Qo‘qon shahar hokimining o‘rinbosari, Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vazirligi shahar bo‘limi boshlig‘i Burxonjon Mamajonov Prezidentimizning mahalla tizimi xodimlariga yo‘llagan tabrigini o‘qib eshittirdi.
Tadbirda Qo‘qon shahrini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish sektorlari rahbarlari ham mahalla tizimi vakillarini kasb bayrami bilan qutlab, kelgusi faoliyatlariga ulkan muvaffaqiyatlar tiladilar. O‘z sohasida xizmatdoshlariga o‘rnak bo‘layotgan, fidoiylik bilan mehnat qilayotgan xodimlarga Qo‘qon shahar hokimligining Tashakkurnomalari va esdalik sovg‘alari topshirildi.

The event was attended by employees of the Kokand Department of the Ministry for Support of Mahalla and Family, chairmen of mahallas, their advisers and deputies, as well as district inspectors.
The head of the Kokand Department of the Ministry for Support of the Mahalla and Family Burkhon Mamadzhanov, in a solemn meeting, read the congratulations of the head of state, which he sent to the workers of the mahalla system.
The heads of the city’s socio-economic development sectors also congratulated the representatives of the mahalla system and wished them success in their subsequent activities. The workers who served as an example for the employees who showed dedication in the service were awarded with letters of gratitude from the Kokand city hall and memorable gifts.