Маруфжон Усмонов ижтимоий муҳофазага муҳтож фуқаронинг ҳолидан хабар олиб, қурилиш ишларида иштирок этди
Бахмалбоп кўчаси, 57-хонадонда яшовчи Ҳасанжон Солиевнинг оиласи ижтимоий руйхатга киритилиб, хонадони ҳомийлар ҳисобидан қайта қуриб берилмоқда.
Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов ижтимоий муҳофазага муҳтож фуқаронинг ҳолидан хабар олиб, қурилиш ишларида иштирок этди.
Жами 2021 йилнинг биринчи чораги давомида Қўқон шаҳрида 22 нафар эҳтиёжманд фуқароларнинг уйлари қайта қуриб берилди. Бугунги кунда яна 30 нафар ижтимоий муҳофазага муҳтож фуқароларнинг хонадонида қурилиш ишлари кетмоқда.

The house of the socially unprotected family of Khasan Soliev, who lives at 57 Bakhmalbop Street, is being rebuilt with sponsorship.
The Mayor of Kokand Maruf Usmanov visited the citizen and, according to good traditions, made his personal contribution to the construction of housing, taking part in the laying of bricks of the house.
In total, since the beginning of 2021, houses of 22 low-income families have been rebuilt in Kokand at the expense of sponsorship funds. At this time, the houses of another 30 citizens in need of social assistance are being rebuilt.