Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов математика ойлиги доирасида мактабларда икки босқичда олимпиадалар ташкил этиш, бу ишларга шаҳримиздаги олий таълим муассасаларини жалб этиш, олимпиада ғолибларини юқори даражадаги совринлар билан тақдирлаш бўйича кўрсатмалар берди.
Қўқон шаҳридаги таълим муассасаларида апрель ойи инглиз тили ва китобхонлик, май ойи физика ва информатика ойилиги сифатида белгилаб олинди.
Маруфжон Усмонов секторлар раҳбарлари, маҳалла ва таълим тизими мутасаддилари, участка нозирлари иштирокида таълим самарадорлиги, мактабларда давоматни ошириш, умумий ўрта таълим муассасаларида ижтимоий жихатдан хавфли аҳволда бўлган вояга етмаганлар билан якка тартибда шуғулланишни ташкил этиш ва назорат қилишни ташкил этиш бўйича кўрсатмалар берди.
Йиғилишда шаҳримизда вояга етмаганлар томонидан содир этилган жиноятлар муҳокама этилиб, масъул мутасаддилар фаолиятига баҳо берилди.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov gave instructions on organizing competitons in schools in two stages within the framework of mathematics month, involving higher education institutions of our city and awarding the winners of the competitions with highest-quality prizes.
In educational institutions of Kokand April was designated as the month of English language and Book Reading, May as the month of physics and informatics.
Maruf Usmanov, at the meeting with the participation of heads of sectors, officials of the mahallas and education system, local police inspectors, gave instructions on the organization and supervision of education efficiency, increasing attendance at schools, organizing and monitoring individual work with youth in a socially dangerous situation in general secondary educational institutions.