Қўқон шаҳрида ёшлар фестивали ўтказилди
Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов “Ҳар бир ёшнинг қалби ва онги шуури учун курашамиз!” номли ёшлар фестивалининг тантанали очилиш маросимида иштирок этди.
Шаҳар ҳокими давлатимиз раҳбари томонидан ёшларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, иқтидорларини рўёбга чиқариш мақсадида яратилган кенг имкониятлар, бешта муҳим ташаббус доирасида ёшларни бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш борасида амалга оширилаётган ишлар ёшларнинг салоҳиятларини юксалтириш, Ватанпарварлик рухида тарбиялашга хизмат қилаётганлигини таъкидлаб ўтди.
Қўқон шаҳар ҳокимлиги, Фарғона вилояти ҳарбий прокуратураси томонидан ташкил этилган фестиваль доирасида спорт мусобақалари, ошпазлик беллашувлари, китоб кўргазмалари, баддий чиқишлар намойиш этилиб, Заковат викторинаси ўтказилди.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov took part in the youth festival “Let’s fight for the soul and consciousness of every youth representative”.
The Mayor noted that great attention is paid to comprehensive support, the conditions created for the realization of their talents, the measures taken within the framework of five initiatives to organize their leisure time serve the purpose of educating young people in the spirit of patriotism and the comprehensive development of their capabilities.
Sports and cultural events, culinary contests, book exhibitions and intellectual competitions “Zakovat” were held within the framework of the festival, organized by the Kokand city hall and the Fergana regional military prosecutor’s office.