Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов Муқимий шаҳарчасида қуриладиган кўпқаватли уйлар комплекси тақдимотида иштирок этди.
Ушбу лойиҳа Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг2020 йил, 14 декабрдаги “2020 — 2024 йилларда Фарғона вилоятининг Марғилон ва Қўқон шаҳарларини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарорига асосан ишлаб чиқилган Қўқон шаҳрини 2020 — 2024 йилларда комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш дастури бўйича амалга оширилмоқда.
“Обод замин қурувчи” корхонаси томонидан Франциянинг ASPIR FINENTREP SAS инвестицион компанияси ҳамкорлигида амалга ошириладиган лойиҳа доирасида 21 та 9 қаватли, 12 та 12 қаватли ва 24 та 16 каватли уйлар қурилиши режалаштирилган. Лойиҳанинг умумий қиймати 100 миллион еврони ташкил этади.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov got acquainted with the presentation of the project for the construction of multi-storey buildings in the town of Mukimi.
The project is being implemented in accordance with the “Comprehensive program for the socio-economic development of the city of Kokand in 2020-2024” developed according to the government decree of December 14, 2020 “On the social and economic development of the cities of Kokand and Margelan in 2020-2024.”
The project, implemented by Obod Zamin Kuruvchi, together with the French investment company ASPIR FINENTREP SAS, provides for the construction of 21 9-storey, 12-and 12-storey and 24-16-storey buildings. The total cost of the project is 100 million euros.