Dush. Sen 25th, 2023
1-сектор раҳбари, Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов Қўқон шаҳридаги ҳарбий гарнизонда Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил топганининг 29 йилиги ҳамда 14 январь “Ватан ҳимоячилари куни” муносабати билан ташкил этилган тадбирда иштирок этди.
Қўқон шаҳар ҳокими, сектор раҳбарлари, шаҳар фаоллари ва ҳарбий хизматчилар ҳарбий қоровул билан “Ватан ҳимоячилари” мемориали остига гулчамбар қўйдилар, Ватанамиз сарҳадлари ҳимояси йўлида шаҳид кетган ҳамюртларимизга ҳурмат бажо келтирдилар.
Ҳарбий майдонда ўтказилган тантанали тадбирда Қўқон шаҳар ҳокими барча иштирокчиларни “Ватан ҳимоячилари куни” билан муборакбод этиб, Муҳтарам Юртбошимизнинг байрам муносабати билан халқимизга йўллаган табригини ўқиб эшиттирди.
Ўз хизматлари билан сафдошларига ўрнак бўлаётган бир қатор ҳарбийлар ҳамда фидокорона хизмат қилиб, нафақага чиққан фахрийларга Қўқон шаҳар ҳокимлигининг Ташаккурномалари ва эсдалик совғаларини топширди.
Ўз навбатида, гарнизон кумондонлиги ҳарбий соҳа ривожига қўшаётган ҳиссалари учун 1-ҳарбий-маъмурий сектор бошлиғи Маруфжон Усмоновга ва шаҳримиз секторлари раҳбарларига миннатдорчилик изҳор этиб, эсдалик совғаларини топширди.
Ҳарбий-маъмурий сектор раҳбари Маруфжон Усмонов ҳарбийларнинг оила аъзолари билан сухбатда бўлиб, шарафли ва машаққатли хизматларида ўз яқинларига елкадош бўлаётганлари учун, муносиб фарзандлар тарбиялаб берганлари учун чуқур миннатдорчилик изҳор этди

Kokand City Mayor Maruf Usmanov took part in an event dedicated to the 29th anniversary of the creation of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and Motherland Defenders Day.
Kokand City Mayor, heads of sectors, representatives of the city’s activists and the military, in a solemn atmosphere, laid wreaths at the Defenders of the Motherland memorial. Expressed honors to compatriots who gave their lives for our Motherland.
At the solemn event held on the military parade ground, Kokand City Mayor congratulated all participants on the Motherland Defenders Day and read the festive congratulation of the President of the Republic of Uzbekistan.
A number of soldiers who showed dedication in the service, serving as an example for their colleagues and veterans were awarded with Thanks and mementos.
In turn, representatives of the garrison command expressed gratitude for their contribution to the development of the military sphere and presented gifts to the Kokand City Mayor and sector leaders.
The head of the military-administrative sector, Kokand City Mayor Maruf Usmanov, talked with relatives and friends of the military, expressed gratitude to them for the fact that they jointly bear the burden of the military service.