Аҳолини жисмоний тарбия ва спортга кенг жалб қилиш ва соғлом овқатланишни кенг тарғиб қилиш бўйича Қўқон шаҳар ҳокимлиги ва шаҳар Жисмоний тарбия ва спорт бўлими томонидан ишлаб чиқилган чора-тадбирлар асосида Ўрда майдонида ташкил этилган марафонда 300 дан зиёд Қўқонликлар иштирок этдилар.
“Соғлом ҳаёт учун 5000 қадам” шиори остида ўтказилган марафонда Қўқон шаҳар ҳокими бошчилигида сектор раҳбарлари, соғлиқни сақлаш муассасалари, Ёшлар ва жамоат ташкилотлари вакиллари ҳамда нуронийлар фаоллик кўрсатдилар.
Ҳудди шундай марафонларни мунтазам равишда ўтказилиши режалаштирилган. Энг кўп масофа босиб ўтган иштирокчилар шаҳар ҳокимининг махсус совғалари билан тақдирланадилар.
Қўқон шаҳар ҳокимлиги барча ҳамшаҳарларимизни соат 15:00 да ўтказиладиган марафонларда иштирок этиш учун таклиф этади.

Over 300 citizens took part in marathon organised on the Urda square, according to package of measures worked out by Kokand city hall in partnership with Department of Physical culture and Sports with the aim to promote healthy life among Kokandians.
City mayor Maruf Usmanov, sector leaders, representatives of medical organisations, youth and social organisations and elderly people took part in the marathon held under the slogan “5000 steps to healthy life”.
It is planned to organise this kind of marathons on daily basis. Participants walked longest distances will be presented by city mayor special prizes.