Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov Qo‘qon shahrida faoliyat yuritayotgan davlat tibbiyot muassasalari rahbarlari bilan o‘tkazilgan uchrashuvda aholiga ko‘rsatilayotgan birlamchi tibbiy xizmatlar samaradorligini oshirish bo‘yicha vazifalar belgilab berdi.
Shahar hokimi tibbiyot muassasalarida qonunda belgilangan xizmatlarni bepul ko‘rsatilishini ta’minlash, korrupsiya, sansalorlik holatlariga yo‘l qo‘ymaslik, bemorlarga malakali xizmat ko‘rsatish, tibbiy xodimlarni malakasini oshirish, davlat tibbiy muassasalari ustidan jamoatchilik nazoratini o‘rnatish yuzasidan ko‘rsatmalar berdi.
Yig‘ilishda Qo‘qon shahar prokurori Ulug‘bek Hamdamov, Qo‘qon shahar Sog‘liqni saqlash bo‘limi boshlig‘i Komiljon Sirojiddinov, deputatlar va mutasaddi rahbarlar ham ishtirok etdilar.
Marufjon Usmonov shifoxonadagi xo‘jalik hisobidagi reabilitasiya bo‘limi bilan ham tanishib, bemorlar bilan suhbatda bo‘ldi.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov, at a meeting of heads of state medical institutions of the city, defined the tasks to ensure the quality of medical services provided to the population.
The Mayor gave instructions to ensure the provision of free medical care specified in the legislation, prevent corruption, provide high-quality medical care, improve the qualifications of medical workers and exercise public control over the activities of state medical institutions.
The meeting was also attended by the prosecutor of Kokand Ulugbek Hamdamov, the head of the health department Kamiljan Sirozhiddinov, deputies and other responsible persons.
Maruf Usmanov got acquainted with the activities of the self-supporting department for the rehabilitation of patients of the Central Hospital and talked with patients.