Davlatimiz rahbarligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida belgilab berilgan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Qo‘qon shahrida 24 soat ishlaydigan shtab o‘z faoliyatini olib bormoqda. Ijtimoiy ob’ektlardagi harorat, isitish tizimlarining sozligi borasidagi ma’lumot shu yerda jamlanib, mavjud muammolarni hal etish choralari ko‘rilmoqda.
Qo‘qon shahar hokimi boshchiligida faoliyat olib borayotgan shtabga barcha mutasaddi idoralar mas’ullari biriktirilgan. Ijtimoiy ob’ektlar bilan bir qatorda aholidan kelib tushayotgan murojaatlar ham tezkorlik bilan ko‘rib chiqilib, fuqarolarning kommunal muammolari hal etilmoqda.
Qo‘qon shahar hokimligining telegramdagi @NasosXabarBot @MurojaatlarBoti ga kelib tushgan va ijtimoiy tarmoqlardagi elektr energiyasi, tabiiy gaz bilan bog‘liq barcha murojaatlar ham ushbu shtab mutasaddilari tomonidan ko‘rib chiqilmoqda.
12 dekabr’ kuni soat 01:00 da o‘tkazilgan shtab yig‘ilishida ham Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov boshchiligida shtabga kelib tushgan ma’lumotlar muhokama etilib, mavjud muamolarni hal etish choralari ko‘rildi.

In pursuance of the tasks that were determined by the head of state at a video conference, a round-the-clock headquarters operates in Kokand. Here, all information about the temperature in social facilities, heating systems is processed and measures are taken to solve emerging problems.
Employees of all organizations responsible for ensuring stability in the winter period are attached to the headquarters, which operates under the leadership of the Khokim of Kokand. Along with social facilities, citizens’ appeals are also considered here. Problems that arise are immediately resolved by the responsible persons.
Appeals coming to the official telegram bots @NasosXabarBot @MurojaatlarBoti of the city government and citizens’ appeals in social networks are also considered here.
On December 12 at 01:00 a regular meeting of the headquarters was held under the leadership of the khokim of Kokand. At the meeting, the information received by the headquarters was analyzed and measures were taken to solve problems.