Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov “Hududgazta’minot” aksionerlik jamiyati boshqaruvi raisi, texnika fanlari doktori Eshmuratov Baxodir Beshimovich bilan Qo‘qon shahrida aholiga qishki mavsumda tabiiy gazni uzluksiz yetkazib berish, aholi xonadonlarida tabiiy gaz bosimini yaxshilash bo‘yicha yangi loyihalarni muhokama etdi.
Hususan, muzokaralar chog‘ida yangi yuqori bosimli tabiiy gaz quvurini tortib kelish, shahrimiz hududlarida tabiiy gaz taqsimlashning yangi, aholi uchun qulay, tartibini joriy etish bo‘yicha ishlab chiqilgan loyiha tasdiqlandi.
Ertaga shaharimizga 7200 dona tabiiy gazni avtomatlashgan tartibda nazorat qiladigan hisoblagichlar keltiriladi va o‘rnatila boshlaydi. Shahrimiz birinchilardan bo‘lib ushbu qulay tizimga o‘tkazilgan edi. Endilikda shahrimizdagi barcha xonadonlar va tadbirkorlik subyektlari ushbu tizimga o‘tkaziladi.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov discussed with the chairman of the board of “Hududgaztaminot” joint-stock company, doctor of technical sciences Eshmuratov Bakhodir Beshimovich the continuous supply of natural gas to the population in the winter season in the city of Kokand, and the improvement of natural gas pressure in residents’ homes.
In particular, during the negotiations, the project was approved on laying a new high-pressure natural gas pipeline, introducing a new, convenient, procedure for the distribution of natural gas in the regions of our city.
7,200 natural gas meters are delivered to our city and installation has started.  Our city was one of the first to be transferred to this convenient system.  Now all households and businesses in our city will be transferred to this system.