Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov 51-“Zilol” mahallasida “Obod mahalla” davlat dasturi ijrosi bo‘yicha mutasaddilarga vazifalar belgilab berdi.
Dastur doirasida mahallada obodonlashtirish, ko‘kalamzorlashtirish, kapital ta’mirlash va qurilish ishlari, aholining ijtimoiy muammolarini hal etish nazarda tutilgan.
Xususan, aholidan kelib tushgan takliflarni inobatga olgan holda, 3500 metr uzunlikdagi ichki yo‘llar ta’mirlana boshladi. Ayni paytda, loyihalash va shag‘allashtirish ishlari nihoyasiga yetkazilmoqda, stadion yonidagi piyodalar yo‘lagi qurilishi boshlandi.
Mahallada olib borilayotgan keng ko‘lamli ishlarda 200 dan ziyod ishchi-xizmatchilar, 25 dan ziyod maxsus og‘ir texnikalar ishtirok etmoqda.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov has assigned tasks to responsible persons for the implementation of the state program “Obod Mahalla”.
The program provides construction, major repairs, landscaping and planting of greenery, solving social problems of the population.
In particular, taking into account the suggestions of residents, the repair of internal roads with a length of 3,500 meters began. At present, the design and laying of pebble pavements have been completed, and the construction of a pedestrian walkway near the stadium has begun.
More than 200 workers are involved in large-scale work carried out in the makhalla, 25 units of heavy equipment work.