Memorandumning imzolanishiga bir yildan ziyod vaqt davomida Qo‘qon shahar hokimligi va Janubiy Koreyaning Hanshin Engineering & Construction Co., Ltd kompaniyasi o‘rtasida olib borilgan muzokaralar natijasida erishildi.
![](https://qoqon.uz/wp-content/uploads/2021/02/02-25-1024x639.jpg)
Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov va Hanshin Engineering & Construction Co., Ltd bosh direktori janob Choy Mun K’yu tomonlaridan imzolangan kelishuv Koreyalik sarmoyadorlarga 49 gektar yer maydoni ajratish, qurilish maydonigacha elektr, suv, gaz, aloqa tarmoqlarini yetkazib berilishini nazarda tutadi. Koreyaliklar, o‘z navbatida 60 million dollar to‘g‘ridan-to‘g‘ri xorijiy sarmoya kiritish, zamonaviy ko‘pqavatli uylar qurib berish majburiyatini oldilar.
![](https://qoqon.uz/wp-content/uploads/2021/02/03-9-1024x639.jpg)
Farobiy mavzesida qad qo‘tarishi kutilayogan ko‘pqavatli uylar hududidagi maktab, bog‘cha kabi ijtimoiy ob’ektlar davlat byudjeti mablag‘lari hisobidan quriladi.

The signing of the agreement was preceded by long negotiations with the South Korean company Hanshin Engineering & Construction Co., Ltd, which were conducted by the Kokand City Hall for over a year.
The memorandum signed by the Mayor of Kokand Maruf Usmanov and the general director of Hanshin Engineering & Construction Co., Ltd, Mr. Kew, provides for the allocation of 49 hectares of land to the Korean side, communications, power lines, water and gas to the construction site. The Korean side undertakes to make foreign direct investment in the amount of $ 60 million, the construction of a modern complex of multi-storey buildings.
Such social facilities as schools, kindergartens and consumer services on the Farobiy district will be built at the expense of budget funds.
The project will be implemented within 5 years, from 2021 to 2026. Investors undertook to provide the construction project within two months.