Қўқон шаҳар ҳокимлигининг фаоллар залида Тиббиёт ходимлари куни муносабати билан тантанали маросим ўтказилди. Шаҳримиз соғлиқни сақлаш муассасалари ходимлари учун ташкил этилган тадбирда Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов Муҳтарам Юртбошимизнинг байрам муносабати билан соҳа вакилларига йўллаган табригини ўқиб эшиттириб, иштирокчиларни касб байрами билан қизғин муборакбод этди.
Аҳоли саломатлигини сақлаш йўлидаги фидокорона хизматлари, жамоат ишларидаги фаол иштироки билан ҳамкасабаларига ўрнак бўлиб келаётган бир қатор шаҳримиз соғлиқни сақлаш ва санитария эпидемиология муассасалари ходимлари Қўқон шаҳар ҳокимлигининг Фахрий ёрлиқлари ва эсдалик совғалари билан тақдирландилар.
“Пандемия даврида кўрсатган қахрамонликларингиз, фидокорона меҳнатларингиз учун барча ҳамшаҳарларимиз номидан чуқур миннатдорчилик изҳор этаман”, деди шаҳар ҳокими.

City mayor Maruf Usmanov read President Shavkat Mirziyoyev’s festive greeting to representatives of Uzbekistan’s healthcare system and sincerely congratulated medical workers in the solemn ceremony dedicated to Medical Workers Day held in Kokand city hall auditorium.
On the occasion of professional holiday, for the standout work in the field of public health care and active participation in public affairs some workers of Kokand medical organisations got Honour certificates of Kokand city hall and memorable gifts.
“I express my sincere gratitude for your heroic job during the pandemic and standout work from behalf of all Kokandians”, said city mayor.