Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov sanoat bozorlari hududida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi. Mutasaddilarga bozor hududida jamoat tartibini saqlash, kuzatuv kameralarini doimiy ishlashini ta’minlash bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.
Shu yerning o‘zida fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar ham o‘rganilib, mutasaddilarga ularni hal etish yuzasidan topshiriqlar berildi.
Shahar hokimi bozor hududida ishlab chiqarish korxonasini tashkil etgan tadbirkorning faoliyatini ham o‘rganib, tikuvchilik korxonasiga ijtimoiy ro‘yxatga kiritilgan ishsiz ayollarni jalb etish yuzasidan ko‘rsatmalar berdi. Tadbirkorning muammolarini o‘rganib, korxonani kengaytirish bo‘yicha murojaatini ijobiy hal etdi.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov held a meeting on the prevention of crime and delinquency in the markets. Responsible persons were instructed to ensure public order, control the continuous operation of CCTV cameras.
Appeals of citizens were also considered on the spot. Responsible leaders have been instructed to solve problems.
The Mayor got acquainted with the activities of an entrepreneur who organized a sewing production in the basement of the market. The entrepreneur was given proposals to provide jobs for unemployed women living in nearby areas. Considered and positively resolved the appeal of the entrepreneur to expand production volumes, provide additional premises.