Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов “Аёл қадри, инсон қадри улуғланган юртда тинчлик ва фаровонлик, аҳиллик ва барака албатта барқарор бўлади” шиори остида ўтказилган тадбирда иштирок этди.
Шаҳар ҳокими мамлакатимизда давлатимиз раҳбарининг ташаббуслари билан аёлларни қўллаб-қувватлаш ва кенг имкониятлар яратиш борасида амалга оширилаётган ишларни таъкидлаб ўтди. II-Халқаро ҳунармандчилик фестивалида шаҳримизнинг ҳунарманд ва тадбиркор аёллари муносиб иштирок этишига ишонч билдирди.
Маруфжон Усмонов шаҳар хотин-қизлар Кенгаши ва “Тадбиркор аёл” уюшмаси томонидан ташкил этилган тадбиркорлик ўқув курсларини битиган ижтимоий рўйхатлардаги аёлларга, олган кўникмаларини тасдиқловчи сертификатларни топширди. Тадбирда ўз фаолияти билан барчага ўрнак бўлаётган фидокор аёллар “Тадбиркор аёл” ва “Ҳунарманд” уюшмаларининг Ташаккурномалари билан тақдирланди.

Hokim of Kokand took part in the event named “In a country where the honor and dignity of women are exalted, peace and prosperity, harmony and stability will always reign”
He noted a wide attention paid in our country by the head of the state to the supporting of women, creating comfortable conditions for them. Maruf Usmanov expressed a hope that craft and business women of Kokand would worthly participate in the Second International Festival of Handicrafters.
Hokim of Kokand solemnly presented certificates to graduates of entrepreneurship courses organized by the Women’s Council and the Association of Business Women. A number of women who distinguished themselves by selfless work received Gratitude.