1-сектор раҳбари, Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов “Обод маҳалла” дастури ижроси бўйича бириктирилган пудратчилар билан суҳбатда бўлди.
Айни пайтда “Шикорбеги” маҳалласига “Қўқониншооткурилма” корхонаси, “Зилол” маҳалласига “Таъмирлаштиклаш” ДУК, “Нурафшон” маҳалласига “Грандстройлайн” МЧЖ, “Райхон” маҳалласига “Қўқониншооткурилма” корхонаси ва “Давронбек” маҳалласига “Мелиораторқурилиштаъмир” корхонаси бириктирилган.
Шаҳар ҳокими пудратчиларга йўл ҳариталарида белгиланган ишларни янада жадаллаштириш, ишларни сифатли қилиб бажариш талабини қўйди.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov discussed the implementation of the state program “Obod Mahalla” with the contractors involved in the project.
Today, in the Shikorbegi makhalla, the Kukoninshootkurilma enterprise is executing contracts in the Zilol makhalla, the Tamirlashtiklash State Unitary Enterprise, the Nurafshon makhalla is serviced by Grandstroyline LLC, in the Raikhon makhalla the Melioratorqurilishtamir enterprise is operating.
The Mayor demanded to speed up the execution of the works specified in the “road maps”, to ensure high-quality execution.