Shan. Apr 20th, 2024
Солиқ инспекцияси кубоги учун аёллар ўртасида ўтказилган маҳаллалараро турнирнинг очилиш маросимида Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов ҳам иштирок этди.
Шаҳар ҳокими давлатимиз раҳбари томонидан аҳоли ўртасида жисмоний тарбия ва спортни ривожлантириш, соғлом турмуш тарзи ғояларини кенг тарғиб қилишга қаратилаётган юксак эътибор, бунинг натижасида юртимизда маҳаллалар кесимида ташкил этилаётган спорт мусобақаларида минглаб турли тоифадаги аҳоли қатламлари иштирок этаётганлигини таъкидлаб ўтди.
Қўқон шаҳар ҳокимлиги, Давлат солиқ инспекцияси, Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазирлиги, Қўқон шаҳар Хотин-қизлар Кенгаши, Жисмоний тарбия ва спорт бўлими томонидан 2-БЎСМда ташкил этилган мусобақаларда Қўқон шаҳрининг барча маҳаллаларидан 200 дан зиёд аёл-қизлар қатнашдилар.

Mayor of Kokand Maruf Usmanov also took part in the tournament organized among makhallas for the tax inspection cup.
The Mayor noted that thanks to the enormous attention paid by the head of state to the development of physical culture and sports, the promotion of a healthy lifestyle, thousands of women take part in the competitions that take place throughout the country.
More than 200 women took part in the competitions organized in the 2nd Children’s and Youth Sports School, the Kokand City Hall, the Department of Physical Culture and Sports, the State Tax Inspectorate, the Ministry of Mahalla and Family Development, and the city Kengash of women.