Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов саноат бозорларида маҳаллий пойабзал маҳсулотлари ишлаб чиқараётган ҳунармандлар ва тадбиркорлар билан мулоқот қилди. Шаҳар ҳокими давлатимиз раҳбарининг ташаббуслари билан мамлакатимизда тери-пойабзал кластерларини ривожлантириш борасида яратилаётган қулай имкониятлар хусусида маълумот бериб, тадбиркорларнинг муаммо ва масалалари билан қизиқди.
Маруфжон Усмонов Иккинчи Халқаро ҳунармандчилик фестивалига тайёргарлик доирасида Қўқон шаҳрида соҳасни ривожлантириш учун яратилган имкониятлар хусусида маълумот берди. Устоз-шогирд анъаналрини ривожлантириш, ёш авлодни даромадли ҳунарларга ўргатиш борасида ўз фикр мулоҳазалрини билдирди.
Сектор раҳбарлари ва бошқа масъул раҳбарлар иштирокида ўтказилган суҳбатда шаҳар ҳокими тадбиркорлоарнинг таклифларини тинглаб, ён дафтарчасига ёзиб олди. Келиб тушган мурожаатларни жойида ҳал этиш бўйича мутасаддиларга кўрсатмалар берилди.

Khokim of Kokand Maruf Usmanov talked with entrepreneurs and artisans who supply locally produced shoes to Kokand markets. The khokim gave detailed information about the opportunities for the development of leather and footwear clusters created in the country at the initiative of the head of state, and inquired about the problems of concern to entrepreneurs.
Maruf Usmanov spoke about the widest opportunities created for the development of handicrafts in preparation for the second international festival of folk arts and crafts. He expressed his opinion on the development of traditions on the principle of a master-apprentice for teaching young people profitable professions.
During the conversation held with the participation of sector leaders and other responsible persons, the khokim listened to and wrote down the proposals of entrepreneurs. Responsible persons were given instructions on how to resolve on the spot applications received from entrepreneurs.