Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов “Обод маҳалла” давлат дастури ижроси бўйича штаб йиғилишида мутасаддиларнинг ҳисоботларини тинглади.
Ҳусусан, дастур ижроси доирасида “Шикорбеги” маҳалласида 100 туп манзарали дарахтлар кўчатлари экилди.
“Зилол” маҳалласида яшил ҳудуд, автотураргоҳ ва очиқ ҳаводаги миллий маросимлар ўтказиш маскани қурилиши учун эски гаражларни демонтаж қилиш ишлари олиб борилмоқда.
“Янги Чорсу” маҳалласида ижтимоий руйхатда турувчи аёлнинг хонадони янгитдан қуриб берилмоқда.
Қўқон шаҳар электр тармоқлари корхонаси томрнидан Туркистон кўчасида янги қурилган кўпқаватли уйларга янги ер ости электр кабели тортиб келинмоқда.
Шаҳар ҳокими дастур доирасидаги ишларни ўз вақтида, уюшқоқлик билан бажариш бўйича кўрсатмалар берди.

The Mayor of Kokand Maruf Usmanov listened to the reports of the responsible leaders on the implementation of the state program..
In particular, within the framework of the program, 100 seedlings of decorative trees were planted in the Shikorbegi makhalla.
And in the “Zilol” mahalla, in order to prepare for the construction of a parking lot, a building for holding national holidays and a green zone, old garages are being demolished.
In the Yangi Chorsu makhalla, the house of a needy woman on the social list is being rebuilt at the expense of the state.
The power grid runs underground cables to new high-rise buildings on Turkestan Street.
The Mayor gave instructions to responsible persons for the timely and high-quality execution of work within the framework of the state program.