Фитрат кўчаси, 14-хонадонда истиқомат қиладиган Санобархон Алимова аёллар дафтарида рўйхатда туради. Хонадонма-хонадон юриб, муаммоларни ўрганиш давомида фуқаро уй-жой масласи бўйича мурожаат этган эди. Фуқаро Алимованинг мурожаатига асосан 3 та уй, ошхона, санитария тизимлари янгитдан қуриб берилди.
Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов қурилиш-таъмирлаш ишлари ниҳоясига етказилиши муносабати билан фуқаронинг хонадонида бўлди. Шаҳар ҳокими амалга оширилган ҳайрли ишларга давлатимиз раҳбари томонидан зҳтиёжманд фуқароларнинг ижтимоий муаммоларини ҳал этишга қаратилган ташаббуслари туфайли имкон яратилганини таъкидлаб ўтди.

Sanobarkhon Alimova, who lives at 14 Fitrat Street, is on the social list. During a home study of the social problems of citizens, she applied for an improvement in housing conditions. Based on the appeal of the citizen, 3 rooms, a dining room and a bathroom were rebuilt.
In connection with the completion of construction work, the house was visited by the Mayor of Kokand, Maruf Usmanov. He noted that only broad conditions and attention paid by the head of state to the problems of low-income citizens made it possible to effectively solve the social problem of a woman.