Қўқон шаҳар ҳокими болалар билан лойдан ўйинчоқ ясади
Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов ва шаҳар прокурори Улуғбек Ҳамдамов 19-давлат мактабгача таълим ташкилотида ўтказилган шаҳмат турнирида иштирок этдилар. Сектор раҳбарлари ва болалар ўртасида ўтказилган шахмат партияларида хоким ва прокурор жажжи гроссмейстерлар билан жанговар дуранг натижаларга эришдилар.
Сектор раҳбарлари болалар боғчасида ёшларни бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш бўйича ташкил этилган Бешта муҳим ташаббус тўгараклари кўргазмаси билан ҳам танишдилар. Маруфжон Усмонов, айниқса ҳунармандчилик тўгарагига катта қизиқиш билдириб, болалар билан бирга лойдан ўйинчоқ ясади.
Болаларни соғлом турмуш тарзи, соғлом овқатланишга ўргатиш мақсадида ташкил этилган тарғибот стендини кўздан кечирган сектор раҳбарлари, шу ердаги фитобарда тайёрланган шифобахш дамламадан татиб кўрдилар.

The Mayor of Kokand Maruf Usmanov and Prosecutor of Kokand Ulugbek Khamdamov took part in a chess tournament in the 19-state preschool organization. At the chess games held between the heads of the sectors and the children, the Mayor and the prosecutor were able to achieve a draw with the little grandmasters
Sector leaders also got acquainted with the exhibition of youth leisure circles within the framework of the Five Important Initiatives. Maruf Usmanov took a separate interest in the craft circle and sculpted clay toys with the children.
The heads of the sectors also examined the stand promoting healthy lifestyles and proper nutrition, tasted the healing drinks prepared in the children’s phytobar.