Қишлоқ хўжалиги ва тадбиркорликни ривожлантириш орқали аҳоли бандлигини таъминлаш ҳамда озиқ-овқат ишлаб чиқаришни кўпайтириш бўйича ўтказилган видеоселектр йиғилишида давлатимиз раҳбари томонидан белгилаб берилган вазифалар ижроси асносида Қўқон шаҳрида битирувчи ёшлар, ижтимоий рўйхатлардаги ишсиз фуқароларга Данғара ва Ўзбекистон туманларидан экин экиш учун ер майдонлари берилди.
Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов Муҳтарам Юртбошимиз томонидан яратилган бундай имконият аҳолининг эҳтиёжманд қатламларига кафолатланган даромад орттириш имконини беришини таъкидлаб ўтди.
Қўқон шаҳар ҳокими 100 нафардан зиёд ишсиз фуқароларга фермер хўжаликларининг экиндан бўшаган далаларидан 15 сўтихдан 20 сўтихгача ер майдонлари ўлчаб берди.
Ишсиз фуқароларга топширилган ер майдонларида техника талаб этиладиган барча ишлар фермерлар томонидан бажарилади. Етиштирилган ҳосил Қўқон шаҳрининг деҳқон бозорларида сотилади.

Pursuant to the instructions given by the head of state at a video conference on the development of agriculture and entrepreneurship, in Kokand school graduates and unemployed citizens on social lists were allocated land plots.
The mayor of Kokand Maruf Usmanov noted that these conditions created by the President are an excellent opportunity for socially vulnerable segments of the population to receive a guaranteed income.
Mayor of Kokand measured out land plots, 1500-2000 square meters each, in the fields of farms, from which the harvest has already been harvested, to more than a hundred unemployed citizens in Uzbekistan and Dangara districts.
All agricultural work on the land plots of unemployed citizens requiring the use of agricultural machinery will be performed by farmers. The resulting harvest will be sold in food markets.