Xitoy xalq respublikasi, Sinzyan-Uyg‘ur avtonom hududida joylashgan Kuytun shahri ijodkorlari ko‘rgazmasi Qo‘qon shahridagi Buyuk Allomalar muzeyida ma’lum vaqt davomida namoyish etildi.
Kuytun shahri madaniyati, san’ati va hunarmandchiligi aks etgan galereya Qo‘qon va Kuytun shaharlari o‘rtasida ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirishga bag‘ishlangan konferensiyada namoyish etilgan edi.
Shu kungacha, minglab hamshaharlarimiz va ayniqsa yoshlar, muzeyga tashkil etilgan ekskursiyalarda galereyani tomosha qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Kuni kecha Kuytun shahri merining iltimosiga binoan, ushbu ekspozisiya Qo‘qon san’at va musiqa kollejiga tuhfa etildi. Ikki tomonlama madaniy aloqalarni mustahkamlash, Kuytun shahri madaniyati xususida Qo‘qonlik yoshlarni xabardor etish maqsadida amalga oshirilgan aksiyada Qo‘qon shahar hokimligi, madaniyat va san’at sohasi mutasaddilari va yoshlar ishtirok etdilar.

An exhibition of paintings and photographs from the city of Kuitun, Xinjiang Uygur Autonomous Region of the People’s Republic of China, was shown at the Museum of Great Thinkers, in Kokand.
A gallery on the theme of culture, arts and crafts of the city of Kuitun was brought to Kokand in connection with a conference on bilateral relations between the two cities.
Until today, thousands of visitors, especially young people, had the opportunity to visit the exhibition as part of excursions.
According to the proposal of the Mayor of Kuitun, yesterday the exposition was transferred to the Kokand College of Music and Arts. The ceremonial event aimed at the development of bilateral cultural ties was attended by representatives of the Kokand city hall, professionals in the field of culture and arts, as well as youth.