Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov Xalqaro hunarmandchilik festivaliga tayyorgarlik doirasida Qo‘qon shahridagi ziyorat turizmi ob’ektlarini obod etish choralarini ko‘rmoqda.
👉 O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida ichki va ziyorat turizmini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” Farmoni ijrosini ta’minlash, hamda festival’ga tayyorgarlik doirasida, Qo‘qon shahridagi ziyorat ob’ektlarida rekonstruksiya, yo‘l, kommunikasiyalarni yangilash va zarur infratuzilmalar yaratish bo‘yicha dastur ishlab chiqilib, amalga oshirilmoqda.
Marufjon Usmonov “Tah’ya” ziyoratgohi xududi, rekonstruksiya qilish loyihasi bilan tanishib chiqib, mutasaddilarga vazifalar belgilab berdi.

Hokim of Kokand Maruf Usmanov got acquainted with the territory and development projects of the cultural heritage object Tahiya. Responsible persons got instructions on improving the territory and developing touristic infrastructure.
According to the Decree of the President “On measures for the further development of domestic and pilgrimage tourism in the Republic of Uzbekistan” and in preparation for the Second International Festival of Handicrafters in Kokand, a “road map” has been developed for the reconstruction and repair of historical heritage sites and the development of tourism infrastructure.
Maruf Usmanov systematically visits facilities where work is underway to reconstruct, upgrade communications and develop infrastructure facilities.