Qoʼqon bozorlarida manekenlarning soqolini yashirish xususida ijtimoiy tarmoqlarda tarqatilgan maʼlumot yuzasidan Qoʼqon shahar hokimligi matbuot xizmatining
RАSMIY BАYONOTI
Qoʼqon shahar hokimligiga shahar bozorlaridagi manekenlar yuzasidan hech qanday yozma, elektron yoki ogʼzaki murojaat kelib tushmagan. Qoʼqon shahri bozorlarida oʼtkazilgan oʼrganishlar natijasida ijtimoiy tarmoqlarda manekenlar soqolini yashirish yuzasidan tarqatilgan xabarlar oʼz tasdigʼini topmadi.
Manekenlar tadbirkorlarning oʼz mahsulotini reklama qilib sotish uchun moʼljallangan shaxsiy mulkidir. Tadbirkorlar oʼz mulkidan qonunga zid boʼlmagan har qanday maqsadda foydalanish huquqiga egadirlar.

According to the press service of the Khokimiyat of Kokand, spread in social networks to hide the beard mannequins in Kokand markets
Official statement
No written, electronic or oral appeal to the administration of the city of Kokand concerning mannequins in the city markets was received. As a result of research conducted in the markets of the city of Kokand, have not found confirmation of the message spread on social networks about the concealment of the beard mannequins.
Mannequins are the personal property of entrepreneurs, designed to advertise their products. Entrepreneurs have the right to use their property for any purpose not contrary to the law.